چرا عشق مهم است؟


هر انسانی از تنها بودن برای همیشه گریزان است و احتیاج به دوست داشتن دارد که با ازدواج،این نیاز مهم برطرف می شود.

اگر قلب هر فردی را قالب گیری کنند و به اندازه ی آن یک ظرف بسازند،به نظر شما درون این ظرف با چه چیزی بهتر می تواند پر بشود؟بله با عشق و عاطفه

پس ما در ازدواج به دنبال پر کردن ظرفیت قلب خودمان از عشق و عاطفه هستیم.اگر در ازدواج به چنین خواسته ای برسیم آن ازدواج را موفق و رضایت بخش می دانیم و اگر ظرفیت قلبمان در ازدواج از عشق و عاطفه پر نشود،خود را بدبخت و زندگی زناشویی مان را ناموفق دانسته و از آن ناراضی خواهیم بود.اما یک سوال؟ چطور ظرف قلبمان را از عشق و عاطفه پر کنیم؟

برای هر فردی چه زن و چه مرد یک یا دو قاعده کارساز است و باید بیشتر رعایت شود که در ادامه در مورد هر کدام توضیح خواهیم داد.

1-جادوی کلمات مثبت

بعضی از اشخاص با استفاده همسرشان از چنین کلمه هایی مثل متشکرم،تو خیلی زحمت میکشی،امشب محشر شدی عزیزم،دست پختت عالیه و ... به عرش می روند و فوق العاده حالشان خوب می شود و به اصطلاح باتری جسم و جانشان شارژ می شود.چرا که آنها آدم های شنیداری هستند:یعنی از شنیدن حرف های مثبت و زیبا لذت می برند و شنیدن حرف منفی نیز به طبع حالشان را بد       می کند.

2-توجه کامل داشتن به همسر و اختصاص وقت به او بدون مزاحم

برای بعضی همسران این مسئله مهم است که در روز ساعتی را کنار زن یا شوهرشان باشند و تمام توجه همسرشان به آنها باشد نه به تلویزیون و یا شبکه های اجتماعی و یا هر چیز دیگری.برای آنها نگاه به چشمان همسر و نگاه همسر به چشمانشان لذت بخش است و اینکه در آن مدت بتوانند به راحتی از افکار و احساسات و خواسته های خود از زندگی بگویند بسیار اهمیت دارد.

3-هدیه دادن و هدیه گرفتن

مرد م در هر کجای دنیا و با هر فرهنگی که باشند هدیه را ارزشمند می دانند.هدیه سمبل دوست داشتن و عشق ورزیدن است اما هدیه برای برخی از همسران ارزش بسیار ویژه تری دارد و ظرف عشقشان را بسیار سریع پر می کند.چنین اشخاصی دیداری هستند و با دیدن یک کار زیبا مثل هدیه گرفتن به عشق طرف مقابل نسبت به خود پی می برند.

4-انجام دادن کاری برای همسر

برای بعضی از همسران نیز عشق ورزی و دوست داشتن همسر یعنی اینکه او برایشان کاری انجام دهد که آنها دوست دارند و آنها نیز عشقشان را با انجام کار برای همسرشان نشان می دهند.مثلا تعمیر وسائل خراب شده ی مورد نیاز همسرشان ،شیتن ظرف های شام،طی کشیدن راهرو و ...که انجام همه ی این کارها از نظر آنها نشان از عشق به همسرشان است.

5-نوازش یکدیگر

همه ی ما وقتی میخواهیم نسبت به نوزاد تازه متولد شده مان علاقه نشان بدهیم او را در آغوش می گیریم و یا دست کوچکش را با انگشتمان می گیریم و بعد او را می بوسیم و اینها به معنی این است که هر کسی اهمیت نوازش کردن و لمس جسمانی در ابراز علاقه و عشق به دیگران را به خوبی می داند اما شاید این نوع ابراز عشق برای برخی از همسران قوی تر باشدچرا که آنها آدم های لمسی هستند و دوست دارند هر روز دقایقی در آغوش همسرشان باشند،دست او را بگیرند و با او تماس فیزیکی داشته باشند.رابطه جنسی با همسر نیز برایشان در اولویت است و همه اینها را نشان از عشق همسر به خود می دانند.

همچنین بخوانید: تاثیر روابط عاشقانه در سلامتی شما

عروس نت