اشتباهات زنان در آرایش و زدودن موهای زائد


بسیاری از زنان به آرایش غلیظ علاقه دارند و این اشتباه سبب می شود تا در دام آرایش اغراق آمیز و مصنوعی گرفتار آیند.به یاد داشته باشید که نوع آرایش شما می تواند شما را مبتدی و تازه کار جلوه دهد.بنابراین باید اصول انتخاب آرایش صحیح را رعایت کنید.مجله عروس نت به برخی از این اصول اشاره می کند.

1-از استفاده از سایه های درخشنده و یا حتی کرم پودر برنزی در آرایش روزانه پرهیز کنید.زیرا این رنگ ها برای آرایش های خاص(مثلا میهمانی ها)به کار گرفته می شود.

آرایش صورت
در عوض از رنگ های مات استفاده کنید و همواره مطمئن شوید که چهره شما برق نمی زند.اگر احساس کردید که قسمتی از پوست صورت تان برق می زند از کرم پودر در منطقه T چهره استفاده کنید.

2-در آرایش روزانه از رژلب های تند و پررنگ استفاده نکنید.اگرچه رژهای تند و تیره طرفداران فراوانی دارد؛اما این رژها هیچ مناسبتی با فعالیت روزانه شما ندارد.استفاده از رژهای تند در محیط کار،باعث جلب توجه ناخودآگاه شده و مانع از تمرکز شما و دیگران می گردد.

3-در استفاده از کرم پایه افراط نکنید.اگرچه هر زنی مایل است تا رنگ پوست چهره خود را یکدست نشان دهد و معایب احتمالی پوست را با استفاده از کرم پایه بپوشاند اما زیاده روی در مصرف کرم پایه باعث می شود تا دیگران شما را مصنوعی و فاقد جدیت قلمداد کنند.

4-می توانید خط ابروی خود را با استفاده از مداد یا پودر اصلاح کنید اما ژل به کار نبرید.استفاده از ژل باعث می شود تا نگاه شما به نگاهی تند مبدل شود.

5-در آرایش معمول و روزانه از برق لب استفاده نکنید؛زیرا به محض استفاده از برق لب،شخصیت شما فاقد جدیت جلوه می کند.برق لب را برای مناسبت های خاص استفاده کنید.

آرایش صورت

6-از برجسته و پررنگ کردن خطوط چهره (Contouring) که نوعی گریم محسوب می شود بپرهیزید؛زیرا این سبک آرایش فقط در هنگام عکسبرداری مورد استفاده قرار می گیرد.اگر در آرایش روزانه از این روش استفاده کنید،همانند یک عروسک مصنوعی به نظر خواهید رسید.

7-برای برجسته کردن گونه ها از کرم پودر استفاده کنید.این روش جایگزین مناسبی برای (contouring) است.

8-و توصیه آخر اینکه ظاهر خود را به شکل کلاسیک و طبیعی بیارائید.در استفادا از لوازم آرایشی افراط نکنید اما بهتر است همیشه کمی رژگونه،رژ لب طبیعی و کرم پودر مات در کیف خود داشته باشید.

آرایش صورت

تمام آنچه که تا اینجا گفته شد اشتباهات مربوط به آرایش صورت در خانم ها بود.در ادامه این مطلب به 6 اشتباه مهم در زدودن موهای زائد و اپیلاسیون آنها اشاره می کنیم.

یکی از رایج ترین روش های زدودن موهای زائد بدن،استفاده از موم یا شمع است.این روش در عین حال که سریع و کارآمد است،دردآور و خشن شناخته می شود.به ویژه اگر روش صحیح این عمل را نیاموخته باشید.استفاده از موم خصوصا در مناطق حساس بدن،نیازمند مراعات اصول اولیه است.بنابراین لازم است از این 7 اشتباه به هنگام استفاده از موم برحذر باشید:

اپیلاسیون

1-از استفاده از موم برای زدودن موهای کوتاه پرهیز کنید.حداقل طول موهای مناسب برای استفاده از روش مومحدود 8 الی 15 میلیمتر است.

2-از عمل موم گذاری در حین دوره پریود خودداری کنید؛زیرا پوست شما در این دوره بیش از پیش حساس است و درد ناشی از استفاده از موم را بیشتر حس خواهید کرد.زدودن موهای زائد را 5 روز قبل یا 2 روز بعد از عادت ماهیانه انجام دهید.

3-نوشیدن قهوه:برخی معتقدند که نوشیدن قهوه به دلیل وجود کافئین باعث کاهش درد ناشی از استفاده از موم می شود؛اما این باور صحت ندارد،زیرا قهوه باعث تقویت حس شما نسبت به پوست تان می گردد.

4-استحمام قبل از استفاده از موم:برخی عادت دارند که قبل از زدودن موهای زائد،استحمام کنند و این نیز اشتباه است چرا که پوست شما بعد از استحمام حساس تر است و به دلیل از دست دادن چربی های طبیعی،انعطاف پذیری کمتری از خود نشان می دهد.

5-موم داغ:حرارت موم را متناسب با درجه حرارت بدنتان تنظیم کنید.شمع داغ باعث سوختگی و التهاب پوست خواهد شد.

6-رعایت جهت صحیح:موم را در جهت رشد مو قرار داده و در جهت مخالف بردارید.

اپیلاسیون

 

همچنین بخوانید: ماسک هایی مفید برای پوست